Weekend z Tbilisi

(za krakow.pl)
12 i 13 czerwca pod Wawelem po raz kolejny gościć będą charyzmatyczni Gruzini z Tbilisi – stolicy Gruzji i partnerskiego miasta Krakowa. Już w najbliższe dni zapraszamy na wydarzenia kulturalne przygotowane w ramach Weekendu z Tbilisi. Wstęp wolny!
dnitbilisi

Foto: Urząd Miasta Tbilisi

O tym, jak łatwo jest zasmakować w gruzińskich klimatach najlepiej przekonać się na własnej skórze! Już 12 czerwca (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż fotografii gruzińskiej „The Eight Day”. W Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) zobaczymy prace m.in. Rezo Kezeli, Yuria Mechitova, Gurama Tsibakhashvili, Nateli Grigalashvili, Tiny Kighuradze, Anny Lordkipanidze i Vakhtanga Khetaguri. Prace dokumentujące życie stolicy Gruzji i jej mieszkańców – zwykłych obywateli, ale też wybitnych postaci.

 

O godz. 19.00 w Sali Teatralnej NCK odbędzie się spektakl „Harira”, łączący cechy teatru dramatycznego i baletu nowoczesnego. Dramaturgiczne przedstawienie muzyczne oparto na 21 emocjonalnych pieśniach Dżansunga Kachidze – wybitnego gruzińskiego dyrygenta i kompozytora zmarłego w 2002 r.

Bezpłatne wejściówki na te wydarzenia można odebrać w NCK oraz punktach Info Kraków przy ul. św. Jana 2 oraz na pl. Wszystkich Świętych 2 (Pawilon Wyspiańskiego).

Miłośników tradycyjnego polifonicznego śpiewu zapraszamy z kolei w sobotę, 13 czerwca, o godz. 18.30 na koncert plenerowy na Rynku Głównym (scena od strony wieży Ratuszowej). Wystąpi tam jeden z bardziej utytułowanych i znanych na całym świecie gruzińskich zespołów – „Georgian Voices”.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Most do Gruzji” jest partnerem wydarzenia.

3 (1)