Zapraszamy na Dzień Otwarty krakowskiego magistratu!

Graffiti w przestrzeni miejskiej” to przewodni temat tegorocznego Dnia Otwartego krakowskiego magistratu. W prezentacjach, które odbędą się w ramach Święta Miasta 2 i 3 czerwca swój udział zapowiedzieli liczni przedstawiciele zagranicznych miast partnerskich Krakowa – artyści oraz eksperci zajmujący się problematyką graffiti.

Organizowany w ramach obchodów Święta Miasta, Dzień Otwarty Magistratu tradycyjnie odbywa się na początku czerwca. W tym dniu mieszkańcy i goście Krakowa mają okazję zwiedzić urząd, gabinety, w których na co dzień pracują przedstawiciele władz miasta, a także zapoznać się z działaniami podejmowanymi w wybranych dziedzinach zarządzania miastem.

magistratProblem graffiti w przestrzeni publicznej z pewnością należy do najbardziej aktualnych tematów, z którymi boryka się większość współczesnych metropolii. Dlatego też organizatorzy Dnia Otwartego Magistratu postanowili poświęcić tegoroczną prezentację miasta tej tematyce, stawiając na wymianę doświadczeń z zagranicznymi partnerami Krakowa w zakresie walki z nielegalnym graffiti, ale także pomysłów na jego pozytywne wykorzystanie. Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie możliwość podziwiana profesjonalnych graficiarzy „w akcji”! W niedzielę, 2 czerwca, od godz. 12.00 do 16.00 przed budynkiem magistratu (pl. Wszystkich Świętych 3-4) artyści z zagranicznych miast partnerskich Krakowa (Bordeaux, Lwów, Lipsk, Frankfurt, Norymberga, Orlean, Rochester) będą tworzyć na specjalnie przygotowanych podobraziach impresje na temat „Moje miasto”.

Temat graffiti będzie kontynuowany także po zakończeniu Dnia Otwartego Magistratu. W Urzędzie Miasta zaplanowano seminarium „Graffiti w przestrzeni miejskiej”, z udziałem ekspertów z Krakowa, ale także Florencji, Wiednia, Wilna, Rochester, Tbilisi, Trondheim, Moskwy i Sankt Petersburga.

Dla zwiedzających krakowski magistrat podczas Dnia Otwartego zaplanowano również inne atrakcje, m.in. wystawę najciekawszych wpisów dokonanych przez zagranicznych gości w Księdze Pamiątkowej Prezydenta Miasta Krakowa.

Zapraszamy!