Historia Gruzji 1 – Początki chrześcijaństwa – Przemysław Nocuń

Po serii spotkań o regionach Gruzji (do której wkrótce wrócimy) chcielibyśmy Was zainteresować także historią starożytnych murów, które możecie spotkać na każdym kroku swoich wędrówek po tym pięknym kraju.

Tematem pierwszego spotkania z historią i archeologią Gruzji, które zaplanowaliśmy na czwartek 1 marca, godz. 19.00, będą najstarsze ślady chrześcijaństwa na tej ziemi. O pierwszych gruzińskich cerkwiach – ich historii i architekturze opowie archeolog – dr Przemysław Nocuń.

Przemysław Nocuń to nie tylko jeden z założycieli naszego Stowarzyszenia oraz jego wieloletni Prezes, a dziś członek Zarządu. To także pracownik naukowy w Zakładzie Archeologii Średniowiecza i Czasów Nowożytnych Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół zagadnień związanych z funkcjonowaniem zamków w krajobrazie kulturowym średniowiecznej Europy Środkowej. Zajmuje go również problematyka archeologii i kultury średniowiecznego Południowego Kaukazu (przede wszystkim Gruzji).

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/308449736344656/

Zapraszamy do Centrum Kultury Gruzińskiej w Krakowie – GMT, ul. Bytomska 23!