IV Dni Kultury Gruzińskiej w Krakowie – 1-2 czerwca 2013 r. – ZAPRASZAMY

logo bialeiv

Stowarzyszenie „Most do Gruzji” zaprasza wszystkich sympatyków tego południowokaukaskiego kraju

na czwartą edycję Dni Kultury Gruzińskiej w Krakowie.

Partnerzy i instytucje wspierające:

partnerzy

W tym roku, dzięki gościnności naszych partnerów będziemy obecni w trzech miejscach. Po raz pierwszy o Gruzji dyskutować będziemy w salach Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jako Stowarzyszenie debiutujemy również w roli współpracownika Bajli – twórczych warsztatów, zlokalizowanych przy ulicy Starowiślnej 55/4. Od dwóch lat natomiast trwa nasza znakomita współpraca w niezwykle przychylnym „Mostowi do Gruzji” Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie, mieszczącym się przy ulicy Krupniczej 38. Wszystkim wymienionym instytucjom dziękujemy za wsparcie i życzliwość!

Już w pierwszy weekend czerwca zaprezentujemy Wam mnóstwo nowinek wprost z Tbilisi, rejonów górskiej Pszawi-Chewsuretii oraz Parków Narodowych całego kraju. Zaprosimy Was do wspólnych warsztatów tanecznych, kulinarnych i językowych. Wreszcie poczęstujemy znakomitymi szaszłykami.

Dla najmłodszych mamy przygotowaną przygodę z gruzińskimi bajkami, a melomanów zachęcamy do wysłuchania koncertu muzyki polifonicznej w wykonaniu członków uznanych gruzińskich zespołów chóralnych. Ambitnym proponujemy wzięcie udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kaukaz w perspektywie badawczej młodych naukowców”. Turystom przedstawimy natomiast przygotowany przez członków naszego Stowarzyszenia przewodnik „Kaukaskie ścieżki. Chewsuretia oraz krótki opis wschodniej Gruzji”.

Spotkajcie się z nami we wskazanych miejscach:

SOBOTA, 1 czerwca:

– Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, ul. Kanonicza 9 (ogólnopolska konferencja naukowa)

– Bajla – twórcze warsztaty, ul. Starowiślna 55/4 (zajęcia warsztatowe)

NIEDZIELA, 2 czerwca:

– Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana, ul. Krupnicza 38 (prezentacje, pokazy, koncerty)

Drodzy mieszkańcy Krakowa, warto wrócić wcześniej z „długiego weekendu”! Mili turyści, zaplanujcie dwa dni ze swojego pobytu w naszym królewskim mieście, na odwiedziny Gruzji!

Gruzją zajmujemy się od kilkunastu lat, od czterech organizujemy imprezy tematyczne w całej Polsce. Z nami na pewno nie zabłądzicie na kaukaskich szlakach!

Szczegółowy opis programu znajdzie w tym odnośniku.

iv_dkg