Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” w Polsce

Zapraszamy na unikalne show taneczne – 100 tancerzy i orkiestra na scenie

Trasa koncertowa w Polsce:
27 stycznia 2015, TORWAR, WARSZAWA
28 stycznia 2015, KRAKÓW, ICE KRAKÓW CONGRESS CENTRE
29 stycznia 2015, POZNAŃ, SALA ZIEMI | MTP

balet

“Narodowy skarb – drogocenny kamień szlachetny” – tak nazywają go na całym świecie.

Gruziński balet narodowy “Sukhishvili” składa się z 500 tancerzy i własnej orkiestry. W swojej historii zespół wyruszył na ponad 250 tournee, 11 razy objechali 5 kontynentów, 88 krajów, odbyli 12 300 koncertów, które łącznie widziało ponad 7 mln widzów.

Występ zespołu został uznany “najlepszym show na Broadwayu”, a w Australii ansambl był uznany za “ósmy cud świata”!

Na najsłynniejszej scenie w Lа Scala po koncercie kurtynę podnoszono 14 razy, czym był pobity rekord Caruso (podniesienie kurtyny 11 razy).

W Anglii podczas trwania światowych mistrzostw w piłce nożnej trupa zrobiła niesłychaną konkurencję temu sportowemu wydarzeniu, kiedy fanami były wypełnione koncertowe sale. Królowa Wielkiej Brytanii, zachwycona występem, osobiście wręczyła złoty medal Iliko Sukhishvili.

W Indiach, gdy scena zbudowana pod otwartym niebem, zawaliła się, ochotnicy z widowni do końca występu trzymali scenę na własnych barkach.

Narodowy balet Gruzji “Sukhishvili” został założony w 1945 roku i stał się pierwszym profesjonalnym tanecznym ansamblem Gruzji.

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=5WK6kpuoigU

Dynastia Sukhishvili kieruje zespołem w ciągu 3 pokoleń oto już 70 lat.

Dzięki rodzinie Sukhishvili sztuka narodowego tańca Gruzji zaczęła aktywnie rozwijać się i zyskała prawdziwie światową sławę.

NIEBEZPIECZNE TAŃCE GRUZIŃSKICH MĘŻCZYZN

“Spróbujcie skoczyć w powietrzu, podginając kolana pod siebie. Potem upadnijcie na klęczki na podłogę i skoczcie ponownie, żeby znów upaść i kontynuować! A potem kręćcie się na palcach w miękkich butach z taką szybkością, żeby nikt nie rozpoznał waszego własnego oblicza. A potem zróbcie okrążenie wokół sceny na klęczkach. Urzeknijcie przepiękne damy, które obserwują spokojnie i figlarnie wasz śmiały taniec, który stara się wywalczyć ich przychylność”.

The Washington Post (USA)

SZTORM NA SCENIE

„Gruzińscy artyści – sama doskonałość. To nawet nie taniec, to – lot. Sztorm na scenie”.

Daily Mirror (Great Britain)

CZAR Z GRUZJI

„Dwie z połową godziny przelatują jak sekundy, nim zdążysz spostrzec, patrzysz z ogromną uwagą i zastanawiasz czym zachwycasz się bardziej – muzyką, pięknymi kostiumami, sztuce czy niewiarogodnej technice tancerzy, bogatej w tradycje Gruzji”

New York Post (USA)

http://sukhishvili.pl

Bilety na:

http://www.ticketpro.pl/jnp/scena/1464618-gruzinski-balet-narodowy-sukhishvili.html?extp=222164

https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=16064

http://www.eventim.pl/bilety.html?