Zakątki Kaukazu 1: Tuszetia – Tajemnice wschodniego Kaukazu

Serdecznie zapraszamy na pierwsze z cyklu ZAKĄTKI KAUKAZU slajdowisko w naszym Centrum Kultury Gruzińskiej w nowej lokalizacji – przy Georgian Wine&Art Gallery przy ul. Bytomskiej 23.

We wtorek 9 stycznia o godzinie 19 z Magdaleną Konik zabierzemy Was do Tuszetii!

Zafascynowana najdzikszą częścią gruzińskiego Kaukazu postanowiłam zamieszkać z Tuszami, by doświadczyć, zrozumieć i poznać lepiej ich kulturę. Tuszetia – miejsce, które skradło mi serce, nauczyło cierpliwości i pokory a jednocześnie stało się prawdziwym domem. Zapraszam na opowieść o życiu w Tuszetii, o jej tradycjach, ludziach tam mieszkających, pogańskich wierzeniach, rytuałach i zmaganiu się z różnicami kulturowymi, by zostać zaakceptowaną w męskim świecie kaukaskich dżygitów. Od wspólnego wejścia ze stadami przez góry do Tuszetii, święta, codzienne życie do wspólnego wyruszenia do Doliny Alazańskiej na zimę.

Magdalena Konik – fotograf freelancer, uczy się dziennikarstwa i podróży, pasjonatka jeździectwa i ginących kultur. Od ponad 3 lat związana zawodowo z Gruzją. Współpracuje z prasą gruzińską (Georgian Journal oraz IWPR) oraz polską (KONTYNENTY, Nowa Europa Wschodnia). By realizować swoje projekty fotograficzne przeprowadziła się do Gruzji. Wyróżniona dwukrotnie w galerii Daily Dozen National Geographic, laureatka konkursu na stypendium fotograficzne Timothy’iego Allena w ramach Festiwalu Xposure w Emiratach Arabskich. Autorka bloga: migawkizpodrozy.com

Stowarzyszenie „Most do Gruzji” jest dumnym partnerem projektu Magdaleny Konik pt. „Tuszeccy Pasterze”.